VAŠE BRNO, VAŠI LIDÉ

PETRA QUITTOVÁ

Narodila jsem se v Brně, kde také celý svůj život žiji a pracuji. Do komunální politiky jsem vstoupila roku 2002, kdy jsem byla za nezávislé zvolena zastupitelkou městské části Brno–Černovice. Od roku 2010 zde vykonávám funkci místostarostky. Zabývám se školstvím, kulturou a bytovou politikou.

Mezi mé úspěchy patří rekonstrukce sportovních hřišť při základních školách v Černovicích, vybudování workoutového hřiště u ZŠ Kneslova, investice do vybavení hřišť v mateřských školách, vybudování víceúčelového hřiště u parku Řehořova.

Aktivně se podílím na organizaci černovických hodů, které letos oslaví své 25. výročí. Jsem rozvedená, a s přítelem, se kterým žiji už 16 let, mám 10letou dceru Julii. Mým velkým koníčkem je sport. Již 15 let vykonávám funkci starostky Tělocvičné jednoty Sokol Brno IV. Aktivně jsem se s dětmi v kategorii mladší žákyně letos zúčastnila úžasného XVI. všesokolského sletu v Praze. Věřím, že stojím nohama pevně na zemi a žádná funkce mě nemění. Jsem tu pro lidi, protože jim mohu pomoci a být přínosem pro další rozvoj Černovic a celého města Brna.

MICHAL MAREK

Mám rád výzvy. V roli táty velké rodiny, starosty i právníka mi jich život naděluje více než dost. Nemám rád polovičatá řešení nebo nedotažené úkoly a musím si tedy pečlivě vybírat, čemu mohu a chci svůj čas věnovat. Obyvatelé našeho města jsou pro mě tou výzvou, které stojí za to věnovat svou energii. Věřím totiž, že domov není ohraničen zdmi bytu, ale opravdový domov tvoří společenství lidí, se kterými v daném místě žijeme.

Velkým tématem je pro mě vztah města ke svým městským částem a jejich obyvatelům. Co mě nejvíc zajímá, je vytvoření města přátelského a vstřícného vůči obyčejnému člověku v různých životních etapách a situacích. Život ve městě by měl přinášet lidem výhody z hlediska zajištění bezpečnosti, dostupného bydlení a zaměstnání, kvalitní dopravy, zdravotní péče a služeb, a také kvality veřejného prostoru. Nelíbí se mi, když město prosazuje svá řešení na úkor a proti vůli svých obyvatel.

RADOMÍR VONDRA

Jsem Tuřaňák tělem i duší. Do politiky jsem vstoupil v roce 2014 a rovnou na pozici starosty. Důvodem byla nespokojenost s prací tehdejšího vedení radnice. Do té doby jsem podnikal a vedl malou reklamní firmu, kterou jsem v devadesátých letech založil se svým tatínkem. Jsem ženatý, s manželkou máme dvě děti. Dalším členem rodiny je německý dlouhosrstý ohař.

K mým koníčkům patří cestování a fotografování. Jsou to nádherné koníčky, na které bych ale potřeboval více času. Ten se snažím dělit mezi rodinu a práci, která mě baví. Za uplynulé volební období se podařila spousta věcí, ale hlavní problém, obchvat Tuřan, stále stagnuje. Obchvaty řeší i další městské části, jako je Slatina, Chrlice, Maloměřice a Obřany nebo Žebětín. Proto chci i nadále v komunální politice pokračovat a pomoci nejen Tuřanům, ale i ostatním.

KAREL AUJESKÝ

Jsem ženatý a mám tři děti. Mým velkým koníčkem je sport, zejména cyklistika a lyžování. Jsem členem cykloklubu Tatran Kohoutovice a přes třicet let vedu lyžařský oddíl. Kolem oddílu se vytvořila skvělá parta lidí, a to jak z jeho členů, tak jejich rodičů a přátel lyžování. V zimě učíme děti lyžovat a jak se chovat na horách, v létě pořádáme cyklotábory.

Předtím, než jsem se pustil do věcí veřejných, jsem pracoval celý svůj život v oboru informačních technologií. Nejdříve jako technik sálových počítačů, následně jako obchodní manažer ICT. Tento obor mě provází i v současné pozici místostarosty městské části Brno-Kohoutovice. Zajímám se o elektronizaci veřejné správy a také o podporu a budování dětských hřišť a sportovišť.

TEREZA VAŠÍČKOVÁ

Narodila jsem se v Brně, kde od té doby žiji, a to konkrétně v městské části Brno–Líšeň. Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a pracuji jako právnička. Možná právě profese mě posunula více směrem k dění v oblasti komunální politiky. Do politiky jsem vstoupila poprvé v roce 2014, kdy jsem byla zvolena zastupitelkou městské části Brno–Líšeň a následně jsem se stala také radní této městské části.

Věnuji se především oblasti kultury, která je mým velkým koníčkem i v soukromém životě, a oblasti bytové politiky. V rámci své činnosti bych ráda realizovala posun elektronizace veřejné správy a rovněž podpořila zvýšení pravomocí a nezávislosti jednotlivých městských částí. Ve všem, co dělám, se snažím být důsledná i pečlivá a zároveň si udržet objektivní nadhled a zdravý rozum

JIŘÍ BELCREDI KNAUER

Jsem odkojený Svratkou a Svitavou a Brno je mým domovem, i když doma jsem všude tam, kde je moje úžasná manželka, od které jsem vyženil své první příjmení, a mí dva synové. V průběhu života jsem nastřádal řadu pracovních zkušeností jak ve středních průmyslových společnostech, tak v účetní firmě. Posledních cca deset let se věnuji správě nemovitostí, jejich ekonomice i jejich prodeji, dále provozujeme s manželkou paintballové hřiště, které jsme si sami postavili, a je tedy důkazem, že se práce nebojíme. Mezi moje koníčky patří horská cyklistika, potápění, snowboarding, střelba, paddleboard, pro zlepšení kondice pak nejlépe box.

Komunální problematika mě zajímá spoustu let i díky dědovi, který v 90. letech působil na Magistrátu města Brna. Letos jsem díky kolegům a přátelům z Líšně, kde více jak 10 let žiji, dostal ten správný impulz k zapojení do dění. Věřím, že na komunální úrovni mám co nabídnout, a jsem ochoten konfrontovat se s jinými názory tak, aby výsledek byl dobrým řešením pro všechny.

MARTIN MALEČEK

Celý život žiji v Brně. Od roku 2006 jsem se občansky angažoval na Lesné, kde bydlím. Zakládal jsem zde první občanské sdružení, na jehož základě vznikla síť občanských aktivit, které šly v roce 2014 do komunálních voleb. Jako předseda hnutí SOL, které zvítězilo ve volbách v městské části Brno-sever, jsem od roku 2015 starostou této městské části.

V rámci své veřejné činnosti se věnuji dlouhodobě otázkám územního plánu, který je základem rozvoje a fungování města Brna i městských částí. Jako starosta druhé nejlidnatější městské části v Brně vím a denně se v rámci své funkce setkávám s tím, že obecně doprava a s ní související koordinace rekonstrukcí ulic nefungují v Brně dobře, a to bych chtěl změnit.

JAN SUCHÝ

Jsem rodilý Bystrčák. O politiku se zajímám již od svých mladých let částečně i kvůli své rodině, která byla za komunismu perzekvována. Do konce svého života si budu pamatovat první tři dny sametové revoluce v Brně na náměstí Svobody a jsem šťastný, že nyní žijeme ve svobodné zemi. Do aktivní politiky jsem se zapojil až nyní. Jsem ženatý a mám tři děti.

Dlouhodobě pracuji s mládeží a s dětmi, ať už ve skautu, v dětském pěveckém sboru Bystrcká schola, v organizování Slůňat, což jsou měsíční výlety bystrckých tatínků s dětmi, nebo jako vedoucí dětského florbalového oddílu. Celý život osciluji mezi svými dvěma profesemi: stavařskou a pedagogickou. V současné době pracuji jako zástupce ředitele na soukromém internátu.

KAREL MIKULA

Vase Brno Karel Mikula

Narodil jsem se v Brně. Po studiích na filozofické fakultě (obor čeština, latina, italština) jsem učil na gymnáziu v Blansku a od roku 1993 na Biskupském gymnáziu v Brně. Zde pracuji doposud, od r. 2004 tu zastávám funkci ředitele. Mezi své zájmy řadím zejména literaturu, beletrii i odbornou historiografii a politologii, divadlo a film. Hovořím italsky, francouzsky a anglicky. Rád cestuji, zejména do Itálie. Pokud to volný čas dovolí, podnikám vyjížďky na kole. Mám dvě dospělé dcery, vystudovanou právničku a mladší, která studuje sociologii. Zajímám se o politiku a veřejné dění obecně, se specifickým zaměřením na kulturu a vzdělávání.

EVA JUHOVÁ

Vase Brno Eva Juhova

Do Brna jsem se přestěhovala v roce 2006, abych se mohla plně věnovat studiu na Masarykově univerzitě v oboru finance na Ekonomicko-správní fakultě a v oboru právo a mezinárodní obchod na Právnické fakultě. Město Brno mě tak nadchlo, že jsem se rozhodla zde zůstat a založit rodinu. V roce 2012 jsem se přestěhovala do Maloměřic, které se mi líbí svou osobitostí rodinného a sousedského života v přírodě u řeky. Jsem vdaná a s manželem máme tři děti.

Celou svou kariéru jsem věnovala podpoře a zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Oblasti sociálních služeb se chci věnovat i nadále. Ráda bych podpořila výstavbu sociálního bydlení pro osoby se zdravotním postižením, seniory a mladé rodiny s dětmi.

LIBOR ZABLOUDIL

Svět jsou dálky, Brno domov. Motto, které mě asi nejvíc vystihuje. Od dětství cestuji a ochutnávám vášnivý pach dálek, abych se vždy vrátil domů, do Brna. Většina Brňáků mne vnímá jako majitele cestovní agentury, která je dlouho bavila úsměvným nomen omen.

Pro můj celoživotní směr byl nejdůležitější můj otec a zájmová činnost, ve které jsem se v podstatě narodil. Proto jsem od raného mládí pracoval s dětmi a dospívající mládeží. I v současné době jsem členem ústřední rady Zálesáka, spolku, který se zabývá náročným pobytem v přírodě. Mé podnikání a skupina firem Zabloudil stojí v současnosti na čtyřech pilířích. Kultura, sport, cestování a vzdělávání, to jsou oblasti, ve kterých dlouho hledám synergie. Jsem narozen ve znamení Panny. Asi proto jsem pečlivý, pracovitý a zodpovědný. Když něčemu nerozumím, snažím se to pochopit. A právě tento pocit mě přivádí do komunální politiky. Nechci jen kritizovat věci kolem nás, ale chci se pokusit je ovlivnit a vylepšit.

JIŘINA BOČKOVÁ

Narodila jsem se v Brně u Lužánek, nějaký čas bydlela v Bohunicích na sídlišti a od roku 2001 žiji v Přízřenicích, v městské části Brno-jih. Do politiky jsem se dostala v roce 2008, a to díky plánované megalomanské zástavbě v těsném sousedství. Právě rozumný a umírněný územní plán je to, čemu bych se ráda věnovala i v dalším volebním období.

Již 42 let žiji s manželem Mirkem. Máme spolu dva syny. Rodina se postupně rozrůstá, takže se nyní těším i ze tří vnuků a vytoužené vnučky. Mám ráda sport, především plavání a horskou turistiku. A abych nezapomněla, naši rodinu ještě doplňuje 12letý drsnosrstý jezevčík Bart.

STANISLAV PALŠA

Vase Brno Stanislav Palsa

Brno je mým domovem od roku 1989, kdy jsem tu začal studovat na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity a kde také pracuji dodnes.

Do zastupitelstva města Brna jsem se rozhodl kandidovat kvůli problémům, které současní zastupitelé neřeší ve prospěch občanů. Ve středu města není dostupná zdravotní péče. Není brán ohled na věkové složení současných obyvatel, starších spoluobčanů a rodin s malými dětmi. Ti potřebují lékařská zařízení v blízkosti svého bydliště. Podporuji opatření k zajištění sociální stability v této městské části, a to tak, aby starší spoluobčané a rodiny s dětmi měli slevy a další výhody pro snazší život ve městě.

Důvěřuji lidem, respektuji jejich životní prostor a kladu důraz na svobodu, která jde ruku v ruce s odpovědností. Mé životní motto pochází od Immanuela Kanta: „Chovej se k osobě druhého jako k účelu, ne jako k prostředku.“