David Lacina

 

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

e-mail: dave.lacina@seznam.cz

mobil: 605 851 345

Funkce

  • Starosta obce Kuřimské Nové Vsi
  • Poradce ve veřejných zakázkách

Vzdělání

Mendelova univerzita v Brně – obor Management techniky

Zaměstnání

Zaměstnán v Dobrovolném svazu obcí Tišnovsko

Zkušenosti

Po skončení středoškolského vzdělání nastoupil v roce 2010 jako elektromontér do brněnské firmy. Po roce si podal přihlášku na vysokou školu do bakalářského studia na Mendelovu univerzitu v Brně, obor Provoz techniky. Po ukončení bakalářského studia se přihlásil na navazující studium, kde absolvoval obor Management techniky. Během studia pracoval jako elektromontér, později jako pracovník v oblasti kvality ve strojírenství. Na konci roku 2014 se stal starostou obce Kuřimská Nová Ves. Při výkonu funkce neuvolněného starosty pracoval v oblasti kvality ve strojírenství, ale v roce 2017 se přesunul do automobilového průmyslu, kde měl na starosti provoz autoservisu. V polovině roku 2017 začal pracovat na částečný úvazek v DSO Tišnovsko, jako Specialista na veřejné zakázky. V roce 2018 uspěl znovu v komunálních volbách a pokračuje dále, jako starosta obce. Od začátku roku 2019 pracuje na plný úvazek v DSO Tišnovsko na pozici Specialisty na veřejné zakázky a pověřence na ochranu osobních údajů. 

Zajímavosti

Stále se snažím aktivně sportovat, mezi moje největší koníčky patří hokej, fotbal a tenis. Rád poznávám nové lidi a mám rád pozitivně naladěné lidi. Rád trávím čas s rodinou a přáteli.  

Proč Starostové

Rád bych přenesl práci, kterou dělám na obci na úroveň kraje. Starosty pro jižní Moravu jsem si vybral z toho důvodu, že to jsou lidé přímo z obcí a měst. Rostou od spodních řád. Pokud chce být někdo například dobrý konstruktér, měl by si vše odzkoušet ve výrobě. Pokud chce být někdo dobrý politik, musí si vše projít od spodních řad.