Starostové a nezávislí Tiskové zprávy

 • Piráti a STAN tlačí vládu k odůvodňování opatření. Chtějí testování ve firmách, zajištění respirátorů pro seniory či nízkopříjmové skupiny a vyšší nemocenskou
  on 28.Únor 2021 at 21:59

  Piráti a Starostové vyzvali před mimořádným jednáním Sněmovny o nouzovém stavu znovu vládu k přijetí opatření, která by pomohla zmírnit stávající krizi. Žádají masivní testování ve firmách – antigenní testy ale musí splňovat vysoké standardy kvality ověřené nezávislými studiemi, což se teď neděje. Potřebná je také kvalitní ochrana dýchacích cest respirátory FFP2, je ovšem bezpodmínečně nutné, aby je pro seniory či nízkopříjmové skupiny zajistil stát. Chtějí i adekvátní kompenzace, vyšší nemocenskou pro lidi v karanténě, ošetřovné pro OSVČ, a hlavně přípravu projektu očkování. Obě strany také následně na plénu podpořily přijetí senátní verze pandemického zákona.

 • Senátoři STAN: Obce a kraje budou základem restartu po koronavirové krizi, musíme jim pomoci
  on 28.Únor 2021 at 21:59

  Senát zítra ve stavu legislativní nouze projedná vládní novely zákonů v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii koronaviru. Klub Starostové a nezávislí v rámci zákona o kompenzačním bonusu předloží pozměňovací návrh, který zavádí, resp. zvyšuje jednorázový příspěvek pro obce a kraje. Senát také projedná možný pobyt vojenských zdravotníků z členských států NATO a EU jako pomoc České republice v boji s koronavirem.

 • STAN je největším vyzyvatelem hnutí ANO. Zvítězili jsme ve třech krajích
  on 28.Únor 2021 at 21:59

  STAN získal v krajských volbách 12,5 % hlasů sám nebo v koalicích s dalšími subjekty, 91 krajských zastupitelů a stal se vítězem ve třech krajích. Do druhého kola senátních voleb se dostalo deset kandidátů z šestnácti navrhovaných, přičemž Zbyněk Linhart se stal jediným zvoleným senátorem, který uspěl už v prvním kole.

 • STAN schválil zahájení vyjednávání s Piráty o koalici pro parlamentní volby
  on 28.Únor 2021 at 21:59

  Celostátní výbor hnutí STAN dnes na svém jednání odsouhlasil zahájení vyjednávání o vytvoření koalice s Piráty pro nadcházející parlamentní volby v roce 2021. Podle předsedy Víta Rakušana krajské volby potvrdily, že spolupráce obou uskupení dává smysl.

 • STAN: Vítězství v senátních volbách ukazuje, že české politice nabízíme výrazné osobnosti
  on 28.Únor 2021 at 21:59

  Starostové a nezávislí uspěli se stoprocentní úspěšností ve druhém kole senátních voleb a vyhráli v téměř polovině obvodů. V Senátu tak usedne jedenáct kandidátů navržených hnutím STAN a další dva koaliční. To je nejlepší výsledek ze všech politických stran a hnutí.