Starostové a nezávislí Tiskové zprávy

 • Vyjádření hnutí STAN k trestnímu oznámení Jaromíra Dědečka (ANO) na financování hnutí (kandidát na senátora za ANO, volební obvod Jičín)
  on 25.Září 2022 at 12:25

  Trestní oznámení může podat kdokoliv, kdykoliv, na kohokoliv. Krok pana Dědečka, který přichází týden před senátními volbami, v nichž p. Dědeček kandiduje, ukazuje na zoufalou potřebu p. Dědečka podpořit svou kampaň spíše než na „morální povinnost“, kterou se kandidát ohání. Nepochybujeme o tom, že takto si krok pana Dědečka vyhodnotí i většina veřejnosti. Z informací v tiskové zprávě, kterou k tomuto kroku p. Dědeček zveřejnil, je navíc zřejmé, že si před podáním TO neověřil ani ty informace o financování hnutí STAN, jež jsou z veřejných zdrojů (včetně médií) dostupné. 

 • Poslanecký klub hnutí STAN má nové vedení. Předsedou se stal Josef Cogan, prvním místopředsedou Lukáš Vlček
  on 25.Září 2022 at 12:25

  Funkci předsedy poslaneckého klubu Starostů a nezávislých bude nově vykonávat Josef Cogan. Dosavadní předseda Jan Farský získal prestižní Fulbrightovo stipendium na svůj vědecký výzkum. V souvislosti s tím na svůj post v čele klubu rezignoval. Na pozici 1. místopředsedy klubu byl zvolen poslanec Lukáš Vlček. Důvodem je odchod Petra Gazdíka na Ministerstvo školství. Funkci dalších místopředsedů budou vykonávat Věra Kovářová, Michaela Opltová, Jan Lacina, Viktor Vojtko a Jan Kuchař. 

 • Starostové a nezávislí navrhují na ministra průmyslu a obchodu úspěšného manažera Jozefa Síkelu
  on 25.Září 2022 at 12:25

  Členové celostátního výboru hnutí STAN v neděli večer zvolili kandidáta na pozici ministra průmyslu a obchodu. Bude jím úspěšný manažer, dlouholetý člen vedení ERSTE Group a investor Jozef Síkela. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan na čerstvě zvoleném kandidátovi oceňuje odborné kvality zkušenosti z vrcholového managementu, jak u nás, tak v zahraničí.

 • Gazdík: Vyjasněme datum prázdnin i další opatření na školách
  on 25.Září 2022 at 12:25

  Navržený kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN) požádal o schůzku stávajícího ministra školství Roberta Plagu. Tématem bude nejistota panující kolem termínu vánočních prázdnin nebo otázka testování na školách před Vánoci a po nich.

 • Gazdík: Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou, děti se otestují těsně před nimi
  on 25.Září 2022 at 12:25

  Vánoční prázdniny zůstanou v původním termínu. Dohodli se na tom navržený ministr školství Petr Gazdík (STAN) a stávající ministr Robert Plaga. Zároveň se shodli na tom, že by žáci a studenti měli na prázdniny odejít otestovaní na covid-19.