Starostové a nezávislí Tiskové zprávy

 • Farský: Nevzdáváme boj za rozvoj regionů. Našli jsme kompromis pro přesun úřadů z Prahy do krajských měst
  on 30.Září 2020 at 04:51

  Navrhujeme přesunout 15 centrálních úřadů do regionů. Vznikne tak více než 4 300 nových pracovních míst, které výrazně a dlouhodobě regiony posílí. Tento krok zároveň uleví české metropoli. Jedná se o kompromisní návrh, který má oproti předchozímu, jenž byl poslanci vládní koalice odmítnut, širší podporu napříč politiky i odbornou veřejností.

 • Plán hnutí STAN na uvolňování restriktivních opatření
  on 30.Září 2020 at 04:51

  Vyzýváme tímto vládu, aby připravila, zveřejnila a srozumitelně lidem sdělila komplexní plán uvolňování omezujících opatření.

 • Požadujeme vznik komise pro kontrolu nakládání s citlivými daty v projektu Chytré karantény
  on 30.Září 2020 at 04:51

  Vláda v pondělí spustila pilotní projekt tzv. chytré karantény. V praxi jde o možnost pomocí dat od mobilních operátorů nebo z platebních karet lépe vyhledat kontakty nakaženého koronavirem, čímž by se mělo snížit riziko dalšího masivního šíření. Hnutí STAN s tímto záměrem souhlasí, nicméně apeluje na potřebu kontroly nad nakládáním s osobními údaji. Po dohodě s dalšími opozičními stranami navrhne vznik dočasné sněmovní komise, která bude mít nad projektem chytré karantény dohled.

 • Maďarsko nejde demokratickou cestou, opatření proti koronaviru nejsou akceptovatelná
  on 30.Září 2020 at 04:51

  Vládní opatření v boji proti novému typu koronaviru, která v Maďarsku prosadila strana FIDESZ, popírají hodnoty Evropské lidové strany (EPP), jíž je FIDESZ členem. V dopise představitelům EPP, která má největší poslaneckou frakci v Evropském parlamentu, to píší předseda STAN Vít Rakušan a europoslanec Stanislav Polčák (STAN).

 • STAN navrhuje mnohem výrazněji podpořit malé a střední živnostníky
  on 30.Září 2020 at 04:51

  Příští týden se bude na půdě Poslanecké sněmovny projednávat podpora podnikatelům postiženým opatřeními proti šíření koronaviru. Vládní návrhy jsou podle zástupců STAN nedostatečné a vláda za stávajících podmínek hází přes palubu drobné živnostníky. Hnutí STAN v týdnu představilo vlastní návrhy na podporu ekonomiky, které diskutuje i s představiteli dalších opozičních stran za účelem společného postupu v Poslanecké sněmovně.