Starostové a nezávislí Tiskové zprávy

  • Starostové a nezávislí nominovali do vedení sněmovny poslankyni Věru Kovářovou
    on 22.Říjen 2021 at 09:57

    Předsednictvo Starostů a nezávislých se na dnešním jednání jednomyslně shodlo na nominaci místopředsedkyně hnutí a poslankyně Věry Kovářové do pozice místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. Nové vedení Poslanecké sněmovny by měli poslanci zvolit na ustavující schůzi 8. listopadu 2021.

  • Opozice předložila návrhy na zrychlení a usnadnění stavebního řízení. Vládní poslanci je smetli
    on 22.Říjen 2021 at 09:57

    Vládní poslanci dnes odmítli většinu návrhů demokratické opozice k novému stavebnímu zákonu, které by zaručily rychlejší a jednodušší povolování staveb. Návrhy Pirátů, Starostů, ODS, KDU-ČSL i TOP 09 se opíraly především o digitalizaci, co nejsnazší stavební řízení a posílení pravomocí samospráv. Místo toho Sněmovna schválila vládní verzi nového stavebního zákona, a to i přes její vážné nedostatky. Podle řady odborníků totiž legislativa ve stávající podobě vnese do výstavby jen další chaos. A to hlavně zřízením superúřadu, který bude stát poplatníky až 25 miliard, přičemž celá transformace zmrazí výstavbu na dlouhé měsíce.

  • Středočeský kraj zveřejňuje objednávky a smlouvy již od 10 000 korun
    on 22.Říjen 2021 at 09:57

    V zájmu zvýšení transparentnosti a veřejné kontroly se Středočeský kraj rozhodl s účinností od 1. května 2021 zveřejňovat uzavřené objednávky a smlouvy podle nově nastaveného limitu, jenž byl snížen z 50 000 korun na 10 000 korun.

  • Piráti a Starostové: Sněmovní strany odmítly podpořit předčasné volby. Prioritou pro nás zůstává vyřešení bezpečnostní krize s Ruskem
    on 22.Říjen 2021 at 09:57

    Piráti a Starostové ve středu dokončili jednání se zástupci všech sněmovních stran ohledně předčasných voleb. Vyjma koalice SPOLU však ostatní strany odmítly předat rozhodování voličům. Piráti a Starostové proto nebudou nyní vyvolávat o tomto tématu hlasování a blokovat projednání jiných důležitých zákonů. Prioritou zůstává nutnost vyřešení bezpečnostní krize s Ruskem.

  • Petr Hlubuček: Praha našla cestu k uhlíkové neutralitě. Schválený klimatický plán předpokládá o 45 % méně emisí už v roce 2030
    on 22.Říjen 2021 at 09:57

    Rada hl. m. Prahy na svém dnešním zasedání schválila návrh Klimatického plánu hl. m. Prahy do roku 2030 předložený náměstkem primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petrem Hlubučkem (STAN). Ambiciózní dokument se má stát vlajkovou lodí úsilí o uhlíkově neutrální metropoli v roce 2050.  Jeho realizace během následujících deseti let počítá se snížením objemu produkovaných emisí oxidu uhličitého o 45 % oproti roku 2010. Toho se má dosáhnout realizací 69 konkrétních opatření, která jsou v plánu rozděleny do čtyř sekcí – Udržitelná energetika a budovy, Udržitelná mobilita, Cirkulární ekonomika a Adaptační opatření.