Starostové a nezávislí Tiskové zprávy

 • Petra Pecková bude znovu kandidovat na hejtmanku
  on 26.Únor 2024 at 14:17

  Sněm středočeských Starostů zvolil stávající hejtmanku kraje Petru Peckovou lídrem kandidátky pro podzimní volby. „Změny, které jsme ve středních Čechách nastartovali, bychom rádi dotáhli. Občané kraje, kterým říkám “naši šéfové”, si to zaslouží,” prohlásila Pecková po zvolení.

 • Snižování jakékoliv daně z hazardu by u poslanců Starostů a nezávislých podporu nenašlo
  on 26.Únor 2024 at 14:17

  Poslanecký klub Starostů a nezávislých (STAN) v reakci na vyjádření ministra financí o uvažovaných změnách ve zdanění hazardních her připomíná, že s případným snižováním zdanění u vybraných hazardních her by poslanci a poslankyně STAN nesouhlasili.

 • STAN vítá významný posun v sestavování pražské koalice
  on 26.Únor 2024 at 14:17

  Po dnešním jednání na půdě Poslanecké sněmovny se koalice SPOLU, Pirátská strana a hnutí Starostové a nezávislí shodli na poměrech v budoucí koalici. Strany v ní budou zastoupeny v poměru 5:4:2. 

 • Ministři Rakušan a Balaš navštívili kraje
  on 26.Únor 2024 at 14:17

  V pátek 20. ledna vyrazili ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan a ministr školství Vladimír Balaš na návštěvu regionů. V průběhu celého dne navštívil předseda Rakušan několik měst a obcí v Ústeckého kraje, ve kterých se setkal s příznivci hnutí STAN a diskutoval s nimi o aktuálních otázkách.

 • Plníme své sliby! Zrušíme několik tisíc zbytečných právních předpisů a budeme aktivně podporovat nezávislost veřejnoprávních médií
  on 26.Únor 2024 at 14:17

  Na program jednání Poslanecké sněmovny je tento týden zařazen návrh na zrušení nadbytečných právních předpisů. Resort ministerstva vnitra v čele s Vítem Rakušanem se tak chce zasadit o zpřehlednění právního řádu České republiky. Novela ruší přes 10 000 nepotřebných právních předpisů, které představují problém a zátěž pro moderní právní řád.