Starostové a nezávislí Tiskové zprávy

 • Vyjádření předsednictva hnutí STAN
  on 21.Leden 2022 at 00:29

  Předsednictvo hnutí STAN po tříhodinovém večerním jednání vyzvalo Jana Farského, který se jednání účastnil, aby se vzdal poslaneckého mandátu. 

 • Piráti a Starostové představili anticovidová opatření, jak předejít další vlně koronaviru a ochránit lidi, živnostníky i vzdělávání dětí
  on 21.Leden 2022 at 00:29

  Piráti a Starostové dnes představili stěžejní body svého plánu pro ochranu Česka před podzimní vlnou pandemie. Opírají se o šest oblastí: přípravu strategie pro všechny varianty vývoje nákazy, zrychlení proočkovanosti obyvatel – zejména rizikových skupin při zachování dobrovolnosti, funkční a rychlejší trasování, zajištění bezpečného návratu dětí do škol a podporu podniků a živnostníků. Chtějí, aby mohli i při zhoršení situace vykonávat činnost v co nejširším rozsahu, měli dopředu dostatek informací a v případě jakýchkoliv omezení obdrželi férové adekvátní kompenzace. Zástupci koalice dnes rovněž odmítli šikanu lidí k absolvování očkování a plánované zpoplatnění testů na koronavirus ze strany vlády.

 • Piráti a Starostové představují tým profesionálů pro řízení této země
  on 21.Leden 2022 at 00:29

  Koalice Pirátů a Starostů oficiálně schválila své kandidáty i kandidátky do případného vládního týmu. Nominace byly dnes stvrzeny demokratickými procesy Pirátů a Starostů a následně přijaty koaliční radou. Jde o více než čtyři desítky odborníků z nejrůznějších oblastí, kteří tvoří profesionální tým pro správu této země. Jejich výběr probíhal v obou koaličních stranách řadu měsíců, během nichž byly ověřovány kompetence i zkušenosti kandidátů. Klíčové vždy bylo, aby měli nominanti co nabídnout českým občanům a dokázali se účinně zasazovat o rozvoj země,  daných resortů a plnění programových vizí koalice.

 • Piráti a Starostové představili velký protikorupční program a konkrétní kroky pro boj s šíbry. Plán ušetří miliardy korun daňových poplatníků
  on 21.Leden 2022 at 00:29

  Piráti a Starostové dnes představili velký protikorupční program, který ušetří miliardy korun daňových poplatníků. Jako první navrhnou zřídit vyšetřovací sněmovní komisi nezávislých odborníků k pochybným zakázkám během pandemie. Hned po volbách chtějí prosadit například veřejný registr dotací, rozšířit povinnost zveřejňovat všechny smlouvy i na politické strany, předložit zákon o střetu zájmů či o státních zástupcích, jenž zajistí jejich plnou nezávislost. Ve vládě chtějí připravit nový trestní řád, který zrychlí trestní řízení tak, aby byla drtivá většina korupčních kauz uzavřena do 18 měsíců. Jejich cílem je i lepší ochrana oznamovatelů korupce.

 • Předsednictvo hnutí STAN zrušilo sobotní Republikový sněm
  on 21.Leden 2022 at 00:29

  Hnutí STAN zrušilo svůj Republikový sněm, který se měl konat v sobotu 26. června. Za situace, kdy na jižní Moravě zemřeli tři lidé, stovky lidí jsou zraněných a řada obyvatel postižených obci přišla o střechu nad hlavou, nepovažujeme za vhodné pořádat reprezentativní stranický sněm.