Starostové a nezávislí Tiskové zprávy

 • Senátoři STAN: Daňový balíček je paskvil, jsme pro jeho zamítnutí
  on 03.Prosinec 2020 at 16:40

  Senátory čeká 3. schůze Senátu, kde budou mimo jiné projednávat již tolik diskutovaný daňový balíček. Většina členů senátorského klubu Starostové a nezávislí jsou pro zamítnutí zákona. Pokud by tato varianta neprošla, jsou připraveni s ohledem na rozpočtovou odpovědnost pomoci jednotlivcům i obcím a krajům.

 • Vraťte peníze do obcí, vraťte peníze jejich občanům. Chceme okamžitou změnu RUD
  on 03.Prosinec 2020 at 16:40

  Poslanci hnutí STAN navrhnou zařadit na úterní program jednání sněmovny změnu RUD, jejímž cílem by měla být kompenzace krajům, obcím a městům za vládní loupež z jejich rozpočtů. V Poslanecké sněmovně leží již tři návrhy na změnu rozpočtového určení daní z Libereckého, Zlínského a Pardubického kraje.

 • Senátoři STAN: Odmítáme vměšování Ruska a Číny do vnitřních záležitostí České republiky
  on 03.Prosinec 2020 at 16:40

  Senátorský klub Starostů a nezávislých rezolutně odmítá vměšování cizích mocností do vnitřních záležitostí České republiky a požaduje, aby vláda zaujala jasné stanovisko k útokům ruské diplomacie na české komunální politiky i k sílícím tlakům ze strany Čínské lidové republiky. Klub podporuje kroky předsedy Senátu v objasnění vyděračského dopisu pro Jaroslava Kuberu ohledně plánované cesty na Tchaj-wan. Senátoři zároveň odsuzují další tlak čínské ambasády v souvislosti s blahopřáním k inauguraci nově zvolené prezidentce Tchaj-wanu.

 • Obce a města přijdou o velké peníze. Požadujeme navýšení jejich příjmů ze státního rozpočtu
  on 03.Prosinec 2020 at 16:40

  Koronavirová krize a její následky mají obrovský finanční dopad i na rozpočty obcí a krajů. Zatímco senátor Zdeněk Hraba navrhuje poskytnout samosprávám více peněz, ministryně financí chce po obcích spoluúčast na kompenzačním bonusu. Hnutí STAN takový krok odmítá, protože realizace obecních investic je pro českou ekonomiku zcela zásadní.

 • Hejtman Martin Půta byl konečně po letech očištěn
  on 03.Prosinec 2020 at 16:40

  Krajský soud v Liberci dnes vynesl rozsudek, kterým rozhodl o nevinně hejtmana Martina Půty. První obvinění padla již v roce 2014 a šest let čekal liberecký hejtman na verdikt soudu. Od počátku Martin Půta tvrdil, že žádný trestný čin nespáchal, což se i dnes rozsudkem soudu potvrdilo.