Mladé starosty v Jihomoravském kraji nově povede osmnáctiletý Lukáš Gross z Nové Vsi u Ivančic. Místopředsedou je Filip Slaný a funkci tajemníka obsadil Dominik Vojta.

Dva roky MSTAN na jižní Moravě

MSTAN v Jihomoravském kraji vznikl v únoru 2018 a za rok a půl existence si připsal úctyhodný soupis aktivit: Ještě před založením se budoucí členové zapojili do kampaně v úspěšných sněmovních volbách i do prezidentské kampaně Jiřího Drahoše. Následovaly pravidelné akce Na pivo s MSTAN, zapojení do projektu Ukliďme Česko, prezentace Komunální volby 2018 na školách v Jihomoravském kraji, kampaň ke komunálním volbám a následný úspěch členů MSTAN v nich: Donika Zůbková, Michal Ulbrich, Jakub Krainer, Jakub Matuška a Ondřej Ďuriš byly zvoleni zastupiteli.

První rok existence zakončili Mladí starostové debatou s poslankyní, vánočním večírkem na brněnských vánočních trzích i Dnem v senátu a setkáním s členy MSTAN z celé republiky. Úplně posledním úspěchem roku 2018 byla výhra na futsalovém turnaji mládežnických politických organizací.

V roce 2019 začal MSTAN zvát na pravidelná setkání i zbylé mládežnické organizace, zapojili jsme se opět do přednášek pro střední školy, tentokrát s vysvětlováním funkcí a pravomocí Evropského parlamentu před volbami do EP. Kampaň pro naše kandidáty do EP jsme vedli i v ulicích jihomoravských měst.

Opět jsme se zapojili do Ukliďme Česko a besedy jsme měli dvě: S poslancem Válkem i s poslankyní Krutákovou.

„Když se ohlédnu za těmi 20 měsíci, musím je hodnotit jako úspěšné. Aktivitou jsme se zařadili mezi nejpracovitější mládežnické organizace vůbec a jako bonus tu vznikla pevná přátelství. Chci poděkovat všem členům a kolegům, kteří MSTAN na jižní Moravě vybudovali. Při vzniku v únoru 2018 jsem slíbil, že se pokusím MSTAN založit, nakopnout a dát mu život. A také jsem slíbil, že vychovám nástupce a organizaci mu při nejbližší příležitosti předám do správy. Tak činím. Doufám, že se mi oboje podařilo, novému vedení přeji mnoho sil a těším se na spolupráci STAN-MSTAN,“ zakončil svůj projev loučící se zakladatel a předseda STAN JMK Jakub Krainer.

Mládí vpřed!

Nové vedení výrazně omládlo. Třicátníky Jakuba Krainer a Jakuba Matušku vystřídali teenageři Lukáš Gross a Filip Slaný. „Pustíme se do díla s chutí. Máme na co navazovat a věřím, že MSTAN posuneme zase o kus dál,“ říká nový předseda Lukáš Gross, který je rovněž místopředsedou Oblastního sdružení Brno-venkov Západ. Tajemníkem si vedoucí tandem vybral Dominika Vojtu.

„Naším úkolem bude dělat smysluplné věci, přivést mladé lidi k zájmu o politiku a věci veřejné, rozšířit členskou základnu a pomoci Starostům v krajských volbách 2020. Věříme, že kompetence ze zprávy obcí pomohou i při správě kraje,“ dodává Lukáš Gross.

Na sněmu vystoupil i předseda MSTAN ČR Tomáš Pavelka, poděkoval za dosavadní fungování a přínos Mladých starostů v Jihomoravském kraji a nastínil plány MSTAN do konce roku a na nejbližší období. Mezi hosty vystoupil i předseda STAN JMK Radomír Pavlíček a předseda OS STAN Brno-venkov Západ David Lacina. Oba poděkovali za spolupráci a popřáli Mladým starostům hodně sil v další práci.

„Já bych si přál, aby spojení mladých a Starostů fungovalo. My jsme rádi, když můžeme slyšet pohledy od nejmladší generace a spoustou věcí nás obohacují. MSTAN na jižní Moravě funguje a my budeme našim mládežníkům pomáhat ze všech sil. Věřím, že se nám to v budoucnu vrátí,“ zakončil předseda STAN JMK Radomír Pavlíček.

Mohlo by vás také zajímat

Respirátory pro seniory v Medlánkách

Respirátory pro seniory v Medlánkách

Milí medlánečtí senioři nad 65 let, v těchto dnech Vás navštíví pracovníci radnice s balíčkem deseti respirátorů. Abyste nebyli překvapení. Pokud budete mít obavu otevřít, ale přesto máte o respirátory zájem, úplně stačí, když se s nimi domluvíte, ať je hodí do...

pokračovat ve čtení
PR posila STAN v Jihomoravském kraji

PR posila STAN v Jihomoravském kraji

Hledáme člověka, který bude schopen kreativního přemýšlení v oblasti PR a pomůže zlepšit komunikaci STAN a našich politiků s veřejností a na sociálních sítích. Primární předností PR content specialisty by měla být schopnost analyzovat politické dokumenty a přetvářet...

pokračovat ve čtení