Starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček převzal ve čtvrtek 4. 7. 2019 ve Velehradě od ministryně Jany Maláčové Diplom pro Bílovický zpravodaj za 1. místo v celostátní soutěži „O nejlepší obecní zpravodaj 2018“.

Veliký úspěch, který se jižní Moravě a Bílovicím nad Svitavou podařil, hodnotí starosta Miroslav Boháček následovně: „Jsem velice rád, že jsme po delší době opět vyhráli soutěž o nejlepší obecní zpravodaj. Je vidět, že to děláme dobře. Chtěl bych tímto poděkovat, všem kdo se na našem zpravodaji podílejí.“

Ocenění převzal ve čtvrtek 4. července ve Velehradě z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové za 1. místo v 8. ročníku celostátní soutěže „O nejlepší obecní zpravodaj 2018“.

Tuto soutěž společně pořádají Katedra politologie a evropských studií FF Univerzity Palackého v Olomouci, Civipolis o.p.s., Unives.eu, Angelus Aureus o.p.s., Sdružení místních samospráv ČR v kategoriích nejlepší městský a nejlepší obecní zpravodaj.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem 325 zpravodajů. V hlavní kategorii městských zpravodajů se na druhém prvním místě umístil zpravodaj taktéž jihomoravských Boskovic, druhé skončily Semilské rozhledy a na třetím místě PRIO – Porubská radnice informuje občany (městský obvod Ostrava Poruba). Jižní Morava tak zabodovala v obou hlavních kategoriích.

Sedmičlenná porota, ve které byli zástupci vyhlašovatelů a profesionální novináři, zhodnotila přihlášené zpravodaje nejen po stránce obsahové pestrosti, grafické přehlednosti, ale brala v potaz i celkový dojem zpravodaje.

Soutěž má podle organizátorů podpořit obce a města v aktivitě, kterou organizátoři považují za velmi důležitou zvláště v době jisté bulvarizace médií. Zpravodaje tak zůstávají věrny původnímu poslání tisku, tedy informování občanů.

Podmínkou účasti v soutěži bylo zaslat dva výtisky dvou různých čísel zpravodaje z roku 2018.

Mohlo by vás také zajímat