Dnes byla zkolaudována největší investice Města Břeclav v tomto volebním období. Nová přístavba Domova seniorů stála přes 114,5 milionu korun.

Město Břeclav vložilo do výstavby téměř 71 milionů, získaná dotace z ministerstva práce a sociálních věcí byla bezmála 44 milionů korun (43.905.340 Kč).

„Díky těmto financím se nám podařilo v Břeclavi vybudovat špičkové zázemí pro stravování téměř 1000 strávníků. Jsem rád, že můžu poděkovat všem, kteří nám s tím pomohli, a věřím, že v naší spolupráci budeme pokračovat,“ uvedl dnes starosta Svatopluk Pěček.

„Otevíráme budovu, která bude sloužit Břeclavákům po další desetiletí. Nová kuchyně a další příslušenství byly postaveny za přispění dotace ministerstva práce a sociálních věcí a je asi největší investicí v Břeclavi na poslední minimálně dekádu,“ řekl místostarosta Jakub Matuška. „Ne každý den se realizují investice v takovém rozsahu a my jsme rádi, že se nám projekt podařilo dnes dotáhnout do úspěšného konce,“ dodal místostarosta.

Součástí přístavby jsou také sklady, garáže, nájezdové rampy pro zásobování, moderní vzduchotechnika i parkovací místa.

„V naší moderní kuchyni chystáme denně 200 snídaní a večeří a každý den vaříme asi 700 obědů. Obědy připravujeme nejen pro klienty Domova seniorů, ale také pro Remedii a Charitu. Jídla rozvážíme do výdejen pro seniory v Břeclavi, Poštorné i Charvátské Nové Vsi, a vozíme obědy také seniorům domů. O tuto službu je velký zájem a denně takto rozvezeme asi 200 obědů,“ uvedla zástupkyně ředitele Domova seniorů Marcela Pardovská.

Držíme palce, aby nový provoz ulehčil práci všem, kteří se o naše seniory starají a moc jim děkujeme.

Slavnostního stříhání pásky se zúčastnili starosta Svatopluk Pěček, místostarostvé Jakub Matuška a Richard Zemánek, ředitel Domova seniorů David Malinkovič, předseda krajského Výboru sociálního a zdravotního Vojtěch Pospíšil a zástupce sdružení stavebních firem pan Wachal.

Rekonstrukce Domova seniorů začala v červnu loňského roku a v další modernizaci objektu se bude pokračovat.

Zdroj: breclav.eu