Lidé cestující v Břeclavi hromadnou dopravou budou moci od poloviny srpna využít i bezkontaktní platbu. Systém začne fungovat později než na linkách Integrovaného dopravního systému (IDS) na jižní Moravě, protože jej bylo nutné sladit s fungujícím elektronickým systémem ve městě. Novinářům to řekl místostarosta Břeclavi Jakub Matuška (Mladí a Neklidní).

„Břeclav je specifická v tom, že u nás v MHD platí karta vydaná dopravcem, která MHD provozuje, takzvaná elektronická peněženka. Lidé, kteří platí touto kartou, mají jízdné o polovinu levnější. Toto specifikum způsobilo komplikace při zavádění bezkontaktního placení,“ uvedl Matuška.

Po dohodě se společností Kordis, která IDS provozuje, budou moci majitelé elektronických peněženek svá zařízení používat do konce června příštího roku. Nabíjet tyto staré karty ale budou moci pouze do konce ledna.

Zároveň od 15. srpna bude možné v autobusech MHD v Břeclavi platit bezkontaktně – i toto jízdné bude zvýhodněné, lidé zaplatí za jízdu po městě deset korun stejně jako držitelé elektronických peněženek. Kdo by chtěl jízdné zaplatit hotově, bude ho stát 20 korun. Takové nastavení ceny jízdného bude platit i po skončení platnosti elektronických peněženek.

Ve středu začne v opravené budově břeclavského nádraží fungovat kontaktní centrum IDS JMK, po Brně druhé v kraji. Tam bude možné koupit elektronické předplatní jízdenky i vyřídit další záležitosti spojené s dopravou.

Zdroj: https://www.brnan.cz/udalosti/breclavane-zacnou-platit-mhd-bezkontaktne-bude-levnejsi