Břeclavské sdružení Mladí a Neklidní se v sobotu sešlo a zvolilo na následující dva roky nové vedení. Staronovým předsedou se stal Jakub Matuška, posty místopředsedů obhájili Ondřej Ďuriš a Petr Vlasák, trio nově doplnil Aleš Slezák. Mladí a Neklidní jsou vítězem komunálních voleb z roku 2018.

Nejvyšší orgán spolku – Bobří komitét také rozhodl o tom, že spolek podá trestní oznámení na neznámého pachatele pro sérii pochybení při zadávání a realizaci investiční akce “Saunový svět” realizované minulým vedením města v letech 2017 a 2018.

Saunový svět je zařízení spravované příspěvkovou organizací Tereza Břeclav, kterou v době přípravy a realizace projektu vedl bývalý starosta Dymo Piškula (Pro Region), který je za dobu působení na břeclavské radnici spojen s celou řadou kontroverzních projektů jako jsou miniatury staveb LVA nebo prodej vlastní básnické sbírky městu. “Nechali jsme si vypracovat právní analýzu, jejíž závěry nás přesvědčily, že tuto záležitost nemůžeme nechat bez povšimnutí.

Máme za to, že došlo k porušení povinnosti při správě cizího majetku, skutečnosti ať ale posoudí orgány činné v trestním řízení” říká předseda sdružení Jakub Matuška.

Zdroj: rtvj.cz