Stejně jako na jaře i nyní plánují brněnské městské části vyjít vstříc nájemcům nebytových prostor v domech, které mají městské části ve správě.

Ode dneška totiž musí mnoho z nich v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření koronaviru omezit svůj provoz. Starostové městských částí, které ČTK oslovila, se shodli na tom, že na jaře využila nějakou formu podpory většina nájemců. Žádosti od nich očekávají i nyní.

V Líšni získali na jaře žadatelé slevu z nájmu po dobu tří měsíců ve výši 20 až 30 procent. „Náš rozpočet to stálo asi 400.000 korun, ale pokud se i nyní nájemci dostanou do problémů, tak budeme postupovat stejně. Jsme s nimi spokojeni a nechceme o ně přijít. Dohromady jich je v nebytových prostorách 120. Na jaře většina požádala o slevu a myslím, že i nyní se ozvou, protože se jim nepodařilo dohnat ztráty,“ řekl starosta městské části Břetislav Štefan (ČSSD).

Podobnou zkušenost má starostka Králova Pole Karin Karasová (za ANO). „Na jaře o snížení nájemného požádalo 11 nájemců. Nyní evidujeme jednu žádost, kterou projednáme. Za sebe mohu říct, že budeme vstřícní,“ řekla Karasová.

Také Brno-sever plánuje, že bude postupovat stejně jako na jaře. „Vyhodnocovali jsme individuálně všechny žádosti a těm, kteří splňovali podmínky, jsme vyhověli. Buď jsme odpustili část nájmu, nebo odsunuli splatnost,“ uvedl starosta Martin Maleček (Hnutí SOL).

Termín splatnosti nájemného posunulo už podruhé také Brno-střed. Městská část navíc na jaře umožnila nájemcům 30 procent slevu a odpustila 20 procent.

Zdroj: seznamzprávy.cz