Představujeme Vám jednoho z nejmladších starostů na jižní Moravě. David Lacina je zároveň předsedou nejsilnější oblastní organizace STAN Brno-venkov západ. Na první místo klade práci a nezkazí žádnou legraci.

Dobrý den pane starosto, na čem teď pracujete?

Dobrý den, momentálně pracujeme na tvorbě projektové dokumentace na výstavbu vodovodu v obci. Dále probíhají jednání s odborem životního prostředí, jakým způsobem odkanalizovat obec. V tomto okamžiku preferujeme domácí čističky odpadních vod.

Jak dlouho jste starostou a co už se Vám podařilo?

Funkci starosty vykonávám druhé volební období. Podařilo se nám postavit dětské hřiště, multifunkční hřiště. Vyměnilo se kompletní veřejné sodíkové osvětlení za LED. Proběhla úprava prostor před obecním úřadem a ve sportovním areálu. Došlo k demolici a následné stavbě nové autobusové zastávky. Obec investovala do studie proveditelnosti na odkanalizování obce a na výstavbu vodovodu. V tomto roce obec přešla na mobilní rozhlas, který vylepšuje komunikaci mezi obcí a občany a provedla kompletní digitalizaci hřbitova.

S čím oslovíte voliče příští rok v krajských volbách?

Popravdě vím, s čím voliče neoslovím, a to jsou sliby. Myslím si, že lidé už slibů mají dost. Chtěl bych jim nabídnout reálnou práci, kterou člověk vykonává dnes a denně na malé obci. Popravdě starostové znají nejlépe názory a potřeby lidí, protože jsou s nimi v každodenním kontaktu.

Jste oblastním předsedou STAN. Jak si stojí STAN ve vaší oblasti?

V naší oblasti si vede STAN velice dobře. Máme tu spoustu starostů, jak z malých, tak velkých obcí a městysů. Pevně věřím a doufám, že STAN dále v naší oblasti poroste a budou přibývat další registrovaní příznivci.

Jaké máte v politice cíle?

Popravdě v politice jsem nikdy neměl žádné cíle a stále nemám. Beru každý den, tak jak jde za sebou. Co se má stát, ať se stane.

Co Vás baví ve volném čase?

Mezi moje největší záliby patří sport, a to konkrétně hokej, jak aktivně, tak pasivně. Dále rád hraji fotbal, tenis. Volný čas se snažím také trávit co nejvíce s rodinou a přáteli. Velice rád trávím volný čas v přírodě a v zemědělství, ke kterému mám velice kladný vztah od dětství.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..