Hnutí ANO bude v krajských volbách obhajovat celkem 5 hejtmanských křesel. Zejména na jihu Moravy a ve středních Čechách bude však konkurence velká.

Komplikovanou situaci bude mít hnutí ANO zejména v Jihomoravském kraji a Středočeském kraji.

V Jihomoravském kraji byla kvůli kauze stoka rozpuštěna místní buňka hnutí ANO, zároveň je opustil dosavadní lídr a exprimátor Petr Vokřál. Naše hnutí Starostové pro jižní Moravu má potenciál 8,5% v čele s Františkem Luklem, předsedou Svazu obcí a měst ČR a dlouholetým starostou Kyjova. František Lukl toto okomentoval: „Věříme ve dvojciferný volební výsledek. S lidmi jako starosta Hodonína Libor Střecha, starosta Ivančič Milan Buček, starostka Šlapanic Míša Trněná, starostou Rousínova Jirkou Lukáškem a dalšími jsme dobrá parta a věříme že se to odrazí na výsledku.“

Ve Středočeském kraji má hnutí STAN volební potenciál 14,5%. Zároveň bude pro hnutí ANO problematické obhájit post hejtmanky Středočeského kraje pro Jaroslavu Pokornou Jermanovou, která se potýká ve svém prvním volebním období v pozici hejtmanky s několika excesy.

Namátkou můžeme zmínit například financování externích poradců, kteří se zabývali „sledováním hudebních festivalů“, využívání služebního vozu manželem hejtmanky nebo trestní oznámení na záchranářku Veroniku Brožovou, která poukazovala v otevřeném dopise na nepřipravenost Středočeského kraje v prevenci řešení pandemie koronaviru.

Zdroj: novinky.cz