Náměstek hejtmana pro územní plánování Martin Maleček přijal pozvání Mladých starostů a v debatě předával své zkušenosti s fungováním Jihomoravského kraje i města Brna.

Debatě dominovala témata zásad územního rozvoje, zdravotnictví i dopravy. Zejména propastný rozdíl mezi požadavky všech klíčových rezortů, kromě zdravotnictví a dopravy ještě i sociální oblasti a školství, které jsou na krajské úrovni momentálně všechny podfinancované a každá by okamžitě upotřebila celý jeden roční rozpočet Jihomoravského kraje.

Patnáctka účastníků zpovídala Martina Malečka i ve věci brněnských projektů, otázky nádraží a také odstavných parkovišť pro dojíždějící do Brna.

„Byla to plodná diskuse. Jsem moc rád, že se mladí o politiku a veřejný prostor takto zajímají. Pokud jim zájem vydrží, mají šanci posunout Brno i kraj zase o kus dopředu. Některé názory byly opravdu vyspělé a přínosné i pro mě. Pozvání na další debaty určitě neodmítnu,“ poděkoval organizátorům Martin Maleček.

„My jsme rádi, že se hned první debata povedla. Chceme v nich pravidelně pokračovat a zvát si i komunální politiky STAN, kterých je na jižní Moravě stále více. Díky panu Malečkovi jsme mohli lépe pochopit jak funguje krajský úřad a za to mu moc děkujeme,“ řekl předseda Mladých starostů v Jihomoravském kraji Lukáš Gross.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..