Lahvičky se 300 ml dezinfekce mohli dostat tento týden senioři i občané na ulici v centru města od dobrovolníků, od pokladních v deseti prodejnách potravin ve všech městských částech nebo ve výdejnách obědů Domova seniorů. Dobrovolníci z ADRY pomohli rozdat lahvičky s dezinfekcí i ve svém charitativním obchůdku. 

Akce města DEZINFEKCE ZDARMA bude pokračovat i v nadcházejícím týdnu, kdy jsou připraveni pomoci břeclavští skauti a lahvičky s dezinfekcí budou doplňovány také do pokladen obchodů s potravinami.

„Jde sice o drobnost, ale chceme občanům pomoct aspoň tímto způsobem. Očista rukou je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak předejít nákaze. Opatření už trvají dlouho, někdy je třeba zatnout zuby, ale věřím, že to zvládneme,“ říká místostarosta Jakub Matuška.

O dezinfekci je velký zájem, dobrovolníci ji aktivně nabízeli seniorům, ale neodmítli ani zájemce z mladší generace. Město Břeclav je ve spolupráci s Technickými službami připraveno věnovat občanům zhruba 3000 lahviček dezinfekcí.

Připomínáme také, že pokud si potřebují senioři v této době třeba popovídat nebo zjistit informace, zřídilo pro ně město speciální telefonní linku, kde je na dotazy připravena odpovídat paní Jarmila Šmídová z oddělení sociálních služeb. Volat můžete ve všední den na tel.: 519 311 322 (v pracovní době).

zdroj: breclav.eu