Ve čtvrtek 18. června 2020 se jihomoravská organizace Mladých starostů a nezávislých poprvé od koronavirové krize oficiálně sešla, a to rovnou při příležitosti krajského sněmu.

Hlavním bodem programu sněmu byla volba nové krajské rady spolku. Předsedou byl zvolen dvaadvacetiletý Jan Panzar z Veverské Bítýšky, který se kromě mládežnické organizace STAN věnuje také spolkům, je například člen zásahové jednotky místních hasičů nebo také velmi zapálený folklorista.

Místopředsedou byl zvolen Michael Ulbrich z Kobylnic, který je již šestým rokem zastupitel obce a také předsedou spolku Kobylnické impérium.

Nová krajská jihomoravské organizace se chce zaměřit na rozšíření členské základny dále do regionů a iniciovat vznik oblastních klubů mSTAN v jednotlivých okresech. Další prioritou je prohlubování spolupráce s hnutím STAN a rovněž spolupráce s ostatními mládežnickými organizacemi. Prioritou letošního roku jsou podzimní krajské a senátní volby.

„Velmi rádi vypomůžeme s kampaní jak Starostům pro jižní Moravu, tak i našim skvělým kandidátům do Senátu Karlovi Zitterbartovi na Vyškovsku a Tomáši Třetinovi na Znojemsku,“ řekl Jan Panzar nový krajský předseda mSTAN JMK. Na sněmu vystoupil jako host také celostátní předseda mSTAN Tomáš Pavelka, který nastínil plány celostátní organizace. Mezi připravovanými akcemi je srpnový summer camp a dále pravidelně pořádat návštěvy institucí Parlamentu České republiky i Evropského parlamentu a debaty s vrcholnými politiky.

Předchozí krajské radě za jejich dosavadní činnost pak poděkoval nově zvolený místopředseda mSTAN JMK Michael Ulbrich. „Jsem velmi rád, že se v Jihomoravském kraji podařilo vybudovat aktivní mládežnickou organizaci Starostů. Těší mě zájem mladých lidí o politiku a věřím, že vzájemná spolupráce mladých se zkušenějšími bude pro obě strany plodná a obohacující,“ uzavřel krajský předseda STAN Radomír Pavlíček.

Jan Panzar, předseda mSTAN Jihomoravský kraj

Autor: Jan Panzar