Tisíce řidičů jezdí po krajské silnici mezi Břeclaví a Rakvicemi. Dělníci opraví úsek mezi Ladnou a křižovatkou se silnicí I/55. „Někde už je vozovka ve špatném stavu,“ podotkl například řidič Tomáš Havlík. Díky příspěvku od státu mohou dát silničáři do pořádku i dalších pětadvacet staveb v kraji. Dohromady za více než tři sta milionů korun bez daně. O penězích je jasno od července.

Nová okružní křižovatka vznikne v Rajhradě na Brněnsku na křížení silnic u tamního městského úřadu. „Na vedlejší silnici se tvoří velké kolony, téměř není možné vjet na průtahovou silnici II/425. Očekáváme, že díky okružní křižovatce bude doprava plynulejší,“ sdělil starosta František Ondráček. Blízko křižovatky je supermarket Tesco.

K náročnějším stavbám patří také rekonstrukce Boršovské ulice u silnice I/54 v Kyjově na Hodonínsku. „Je to frekventovaná trasa na Koryčany a Bučovice. Její oprava je víc než nutná. Zajistí lepší komfort řidičům a především obyvatelům místní části Boršov,“ konstatoval starosta František Lukl.

Stavby plánují silničáři zahájit ještě letos. Snadnější chtějí tento rok i dokončit. „Opravíme třeba Rakšickou ulici v Moravském Krumlově na Znojemsku, pokračujeme se čtvrtou etapou oprav silnice od Štítarů na Znojemsku k hranicím kraje nebo zrekonstruujeme most ve Velkých Němčicích na Břeclavsku,“ vyzdvihl náměstek hejtmana Roman Hanák.

Silničáři plánují využít peníze také na opravy škod po bleskových povodních. Zpevní svah po sesuvu půdy na silnici mezi Vřesovicemi na Hodonínsku a Koryčany. „Očekáváme náklady necelé tři miliony korun,“ vyčíslil Hanák.

zdroj: brnenskydenik.cz