Oblastní sdružení STAN Hodonín zvolilo nové vedení. Na setkání vystoupil předseda krajského výboru Radomír Pavlíček a poslankyně Jana Krutáková. Předmětem setkání byly také nadcházející volby.

 

13.1.2021, Tvarožná Lhota. Antonín Okénka byl znovuzvolen předsedou oblastního sdružení STAN Hodonín. Martina Bílová, starostka obce Tvarožná Lhota a Martin Hájek, starosta obce Radějov byli zvoleni místopředsedy. Na setkání vystoupil i předseda výboru pro regionální rozvoj Jihomoravského kraje Radomír Pavlíček či poslankyně Parlamentu ČR Jana Krutáková.

Na setkání OS Hodonín vystoupil předseda krajského výboru STAN JMK

Předseda krajského výboru a starosta obce Železné Radomír Pavlíček vystoupil online na setkání oblastního sdružení STAN Hodonín. Předmětem vystoupení předsedy Pavlíčka bylo seznámení členů OS STAN Hodonín se sloučením politického klubu Starostů pro jižní Moravu s klubem ODS. Dále předseda Pavlíček informoval o ustanovení krajských komisí, o úspěšných senátorech a financování dotačních programů pro rok 2021.

Aktuality z Poslanecké sněmovny

Na setkání OS STAN Hodonín vystoupila také poslankyně Parlamentu ČR Jana Krutáková, které členy informovala o novele zákona o odpadech – tzv. odpadový balíček. Dále pak členy oblastního sdružení informovala o aktualitách týkajících se stavebního zákona, územním plánování a zákonu o dětských skupinách.

Nominace před volbami do dolní komory Parlamentu

Termín konání voleb do Poslanecké sněmovny byl stanoven na 8. a 9. října 2021. I volby do Poslanecké sněmovny byly tématem k řešení pro oblastní sdružení STAN Hodonín. Oblastní sdružení STAN Hodonín nominuje do voleb současnou poslankyni Parlamentu ČR Janu Krutákovou, starostu Radějova Martina Hájka a bývalou místostarostku městské části Brno Černovice Petru Quittovou.