Ve velmi přátelské atmosféře se uskutečnil třetí oblastní sněm Starostů a nezávislých na jižní Moravě, tentokrát se volil předseda a místopředseda oblastního sdružení STAN Břeclavsko.

Staronovým předsedou byl zvolen starosta Moravského Žižkova Josef Osička. „Děkuji za znovuprojevení důvěry, doufám, že i nadále budu sloužit alespoň stejně tak dobře, jako jsem sloužil do současnosti,“ vysvětluje Josef Osička.

Místopředsednický post znovuobhájil Ondřej Ďuriš. „U nás na Břeclavsku jsme jeden tým, jsem rád, že i nadále budeme v úspěšné a záslužné práci pro občany pokračovat ve stejném složení. Josef má moji plnou podporu,“ doplnil Ďuriš staronového předsedu Osičku.

Zvolili jsme lídry do Poslanecké sněmovny

Starostové a nezávislí si na Břeclavsku zvolili hlavní lídry kampaně do Poslanecké sněmovny. První nominaci získala Jana Krutáková, současná poslankyně Parlamentu ČR. Jana se jako poslankyně zabývá zejména problematikou odpadového hospodářství a ochranou životního prostředí.

Dalšími zvolenými kandidáty jsou Martin Hájek, Ondřej Ďuriš, Josef Flek a Rudolf Staněk.

Volby lídrů v ostatních regionech Jihomoravského kraje

V tomto týdnu se dozvíme i jména dalších lokálních lídrů, stejně tak se dozvíme výsledky voleb oblastních sdružení Starostů a nezávislých v regionech Vyškovska, Brno-venkov východu a Hodonínska.

Autor: Jakub Krainer