Obnova zeleně na sídlišti Lesná a v Čertově rokli v městské části Brno-sever pokračuje letos druhou etapou prací. Kromě nové výsadby upravili dělníci i svahy rokle pro lepší zadržování vody v krajině a omezení eroze.

„Jako urbanistický celek byla oceňovaná i celosvětově. Dříve se uvažovalo o zhuštění zástavby, proti plánované změně charakteru sídliště ale v roce 2009 vystoupili i místní obyvatelé,“ uvedl z historie sídliště starosta Maleček.

Význam Lesné potvrzuje brněnský radní pro oblast územního plánování a rozvoj Filip Chvátal. „Sídliště Lesná v novém územním plánu drží výškou i strukturou zástavby současné urbanistické hodnoty. Ve spolupráci s městskou částí Brno-sever chceme, aby na Lesné její hodnoty chránila městská památková zóna,“ komentoval.

Výjimečnou atmosféru Lesné si zamilovala i Lenka Macháčková z Brna. „Člověk je tu přírodě blíž. Do rokle často vyrážím na procházky. Rozhodně stojí za to současnou podobu sídliště udržet, nechtěla bych, aby se z Lesné stala tuctová betonová džungle,“ řekla.

Zdroj: Brněnský deník