Oprava koupaliště? Křtiny investují miliony

Blanka Mikešová jezdila na koupaliště ve Křtinách na Blanensku už jako školačka. Později i se svými dětmi. „Sice tam není moderní zázemí a atrakce, ale nám se tam líbilo. Hlavně kvůli tomu, že je u bazénu velká zelená plocha a nebývá tam hlava na hlavě,“ řekla.

Letošní sezonu Křtinští vynechali a koupaliště neotevřeli. Příští prázdniny už tamní bazén bude vypadat jinak. Nyní se dělníci pustili do rekonstrukce toalet a šaten. Příští týden bude zastupitelstvo městyse schvalovat firmu, která původní bazén a jeho okolí přestaví na moderní areál. Projektová cena je 29 milionů. Ve výběrovém řízení se však podle křtinského starosty Františka Novotného podařilo vysoutěžit nižší částku. „Koupaliště je staré téměř padesát let a za tu dobu se do něj zásadně neinvestovalo. Ke Křtinám historicky patří,“ uvedl.

Zhruba šedesát procent nákladů pokryjí Křtinští z úvěru a zbytek z našetřených peněz. Původní padesátimetrový bazén se zmenší na poloviční délku. Chybět nebude brouzdaliště, skluzavky a řada vodních prvků. Čistotu vody zajistí moderní technologie.