Oblastní sdružení Starostů a nezávislých na Brno-venkov západě se rozrostlo o několik nových členů. Členská základna rovněž debatovala o tématech do krajských voleb.

„Naše oblastní sdružení se rozkládá v západní polovině okresu Brno-venkov tvořené územím čtyř obcí s rozšířenou působností – Kuřimsko, Tišnovsko, Rosicko a Ivančicko,“ uvedl předseda OS STAN Brno-venkov západ a starosta Kuřimské Nové Vsi David Lacina. Prioritou roku 2020 budou pro Starosty krajské volby. OS STAN Brno-venkov západ má v krajském zastupitelstvu silné zastoupení v podobě starosty Železného u Tišnova a krajského předsedy STAN Radomíra Pavlíčka, který předsedá Výboru pro regionální rozvoj, a starosty Kuřimi Draga Sukalovského, který předsedá komisi dopravy a územního plánování, a je také předsedou klubu zastupitelů Starostů pro jižní Moravu. „Na Tišnovsku sdružujeme na dvě desítky členů a registrovaných příznivců STAN, z toho většina jsou starostové obcí.

Nejnovější starostkou z Tišnovska, která se přidala ke Starostům a nezávislým je Barbora Dufková z Horních Louček…“ prohlásil předseda oblastního sdružení David Lacina. Členskou základnu Starostů se podařilo rozšířit i do jižní poloviny oblastního sdružení tvořené okolím Rosic a Ivančic. „Před rokem, když jsme zakládali OS STAN Brno-venkov západ, tak jsme v našem regionu neměli v podstatě žádnou členskou základnu. Od té doby jsme se rozrostli o řadu nových registrovaných příznivců, mezi kterými jsou i starostka Zbraslavi Jana Valová, zastupitel Zbýšova Martin Leščinský nebo starosta Ivančic Milan Buček. Jsem velmi rád, že se nám podařilo rozšířit členskou základnu i v našem regionu a věřím, že jsme zde pro STAN položili dobré základy,“ řekl místopředseda oblastního sdružení Lukáš Gross.

Na oblastním sněmu zazněly i informace o činnosti našeho poslaneckého klubu a o klubu krajských zastupitelů SJM. „Bylo velmi zajímavé a obohacující se dozvědět informace o aktuální činnosti našich poslanců a krajských zastupitelů. Je vidět, že politici Starostů a nezávislých se skutečně starají,“ prohlásil s úsměvem nováček ve STANu Jan Panzar. Zpráva o činnosti a plánech na následující měsíce zazněla i od předsedy jihomoravské organizace Mladých starostů a nezávislých. „Během posledních několika měsíců se nám podařilo výrazně rozšířit členskou základnu o nové tváře a věřím, že naše členská základna nadále poroste. Snažíme se být aktivní mládežnickou organizací a vytvořit dobrý tým lidí, kteří svojí činností přispějí k úspěchu hnutí STAN v nadcházejících volbách.

Prioritní pro nás letos budou krajské volby, kde chceme pomoci v kontaktní kampani a pořádat debaty,“ sdělil předseda MSTAN JMK Lukáš Gross. „Jsem velice rád, že se nám na oblastním sněmu STAN Brno-venkov západ podařilo probrat témata do krajských voleb a navrhnout zástupce do krajských programových komisí. Diskuse ohledně programových bodů pro náš region byla velice plodná. Radost mi dělá i aktivní a rostoucí mládežnická organizace. Mám rovněž radost z rostoucí členské základny oblastního sdružení STAN a věřím, že se nám i s pomocí našich nových registrovaných příznivců podaří na „domácí půdě“ udělat v krajských volbách skvělý výsledek,“ prohlásil krajský předseda STAN Radomír Pavlíček.

Autor: Jakub Krainer