Jihomoravský STAN se utěšeně rozrůstá. Na Hodonínsku přibyly hned čtyři nové tváře. Oblastní sněm diskutoval témata do krajských voleb i meziobecní spolupráci.

Starostky Martina Bílová z Tvarožné Lhoty a Vlasta Mokrá z Násedlovic společně s místostarostou Blatnice pod Svatým Antonínkem Antonínem Hanákem a Pavlem Martinkem z Hýslů. Takové jsou čtyři nové posily OS STAN Hodonínsko.

„My jsme opravdu rádi, za takto pracovité lidi, kteří jsou platní a ve svých obcích získávají opakovaně důvěru,“ řekl předseda OS STAN Hodonínsko a starosta Nové Lhoty Antonín Okénka. Setkání hostil další starosta a místopředseda oblastního sdružení Martin Hájek: „Potřebovali jsme probrat lokální témata a navrhnout zástupce v krajských programových komisích. Věřím, že dáme dohromady realistický a prospěšný volební program pro Hodonínsko,“ uvedl starosta Radějova.

Mezi probíranými tématy se opět objevila těžba štěrkopísku v oblasti i o končící výstavě v Síni sportu ve Ždánicích.

Dřevěné lyže stříbrné olympioničky v běhu na lyžích Blanky Paulů, kola včetně branky a míče dvacetinásobných mistrů světa v kolové Jana a Jindřicha Pospíšilových, mistrovský dres a zlatá medaile pětinásobné mistryně světa v krasojízdě Aničky Matouškové, poháry, fotografie a novinové články mapující život sportovních legend bývalého Československa.

To je jen střípek toho, co je k vidění v Síni sportu ve Ždánicích. Kdo chce tyto ojedinělé exponáty vidět pohromadě, měl by si pospíšit. Rada města Ždánic totiž dala dvojnásobné vicemistryni světa v rychlostní cyklistice a v letech 2010 až 2014 starostce Ždánic Ivě Zajíčkové Stafové výpověď z výpůjčky exponátů. Do konce března musí vše vystěhovat. Po třinácti letech provozu tak město přijde o naprosto unikátní expozici.

„Je to obrovská škoda,“ ohodnotil Tomáš Valenta (STAN) ukončení spolupráce ze strany Ždánic.

Autor: Jakub Krainer