Dvě školení pro 60 starostů v Jihomoravském kraji má za sebou tento týden Radomír Pavlíček. Týkaly se praktického vzdělávání a orientaci v dotacích, které poskytuje Jihomoravský kraj.

Ve čtvrtek 16.1.2020 se od 17:00 uskutečnil v tomto roce první seminář s názvem Dotační programy JMK na 2020 -novinky při psaní žádosti o dotaci. Přednášejícím byl pan Radomír Pavlíček. Semináře se zúčastnilo 35 starostů z členských obcí. Za 14 dní čeká DSO Tišnovsko další seminář a to veřejné zakázky.

Další setkání se odehrálo na půdě svazku obcí Moravský kras. „Na jejich valné hromadě ve Vavřinci jsem kolegy seznámil s dotačními možnostmi ze strany Jihomoravského kraje. Spousta inspirace šla také od nich směrem ke mě, za což jim děkuji. Bylo to oboustranně přínosné setkání,“ usmívá se předseda STAN Pavlíček.

Do dotačních programů letos směřuje o 9 milionů korun více. „Lze čerpat například na provoz prodejen na vesnicích, podporu knihoven či komunitní život občanů. Možnosti jsou pestré a pomáháme starostům v orientaci,“ vysvětluje Pavlíček.

Příští týden jej můžete potkat na přednáškách pro regiony Rousínovska a Rosicka. „Práce nám nekončí, ale začíná. Bude-li mít zájem i někdo další, rád přijedu. Sám vím, jak jsem se v začátcích starostování hůře orientoval a vítal každou pomoc a vysvětlení, proto se to teď snažím kolegům vracet,“ nabídl další školení Pavlíček.

Autor: Jakub Krainer