OS STAN Znojemsko zvolilo své vedení na další dva roky a rozdalo nominace před nadcházejícím krajským sněmem.

Setkání představitelů OS STAN Znojemsko se neslo ve velice pozitivní atmosféře. V první části setkání proběhla krátká rekapitulace dvouletého funkčního období, krajských voleb a zhodnocení celkové situace STAN ve Znojmě a na Znojemsku.

Dva roky fungování OS STAN Znojemsko

Předseda OS STAN Znojemsko Jakub Krainer představil práci OS STAN Znojemsko v uplynulém dvouletém funkčním období. STAN kandidoval ve 14 obcích na Znojemsku, momentálně má 24 registrovaných příznivců, 5 uchazečů a spolupracující sdružení ve 39 obcích.

„Rád bych jako předseda vyzdvihnul zejména naši aktivitu, pravidelně se scházíme, komunikujeme spolu, přinášíme nápady a sdílíme zkušenosti. Na tom se dá stavět i do budoucna. Díky za práci v kampani do Evropského parlamentu i v loňských krajských volbách. STAN bodoval a také na Znojemsku jsme výsledky zlepšili,“ bilancoval Krainer.

Představení cílů pro další funkční období

Znovuzvolený předseda OS STAN Znojmo Jakub Krainer také vytyčil jasné cíle, které bude nové předsednictvo s místopředsedy Jiřím Čadou a Lukášem Davidem sledovat. „Chceme navštívit všechny obce na Znojemsku a v každé třetí postavit kandidátku. Za dva roky jsme podle mě reálně schopni uspět v 10 největších obcích na Znojemsku,“ vyjmenovává Krainer.

Nominace do PS PČR a krajského předsednictva

Za OS STAN Znojemsko získalo nominaci pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny stávající poslankyně Jana Krutáková, Patrik Reichl z Hrušovan nad Jevišovkou, znojemský místostarosta Lukáš David, miroslavská Eliška Nohavicová a starosta Jevišovic Pavel Málek.

Na krajského předsedu navrhují znojemští znovu Radka Pavlíčka a na místopředsedy trojici Michal Marek, Ondřej Ďuriš a Drago Sukalovský.

Autor: Jakub Krainer