S další revitalizací břeclavských sídlišť počítá vedení Břeclavi a pokračuje ve svých záměrech. V rámci investičních akcí města byla schválena revitalizace sídliště Budovatelská.

„Revitalizaci sídlišť považujeme za velmi důležitou. Do roka chceme například dokončit poslední etapu rekonstrukce prostranství na sídlišti Jana Palacha,“ řekl místostarosta Jakub Matuška. „Minulý týden jsme vyhlásili soutěž na dodavatele dokumentace rekonstrukce sídliště Budovatelská v Poštorné. Odhadované náklady tady budou zhruba 75 milionů korun, a práce budou rozděleny do čtyř etap. V 1. etapě začneme s úpravou činžáků naproti prodejně COOP na ulici Nádražní. Cena je vysoká, takže musíme hledat dotační prostředky, které jsou ke kompletnímu dokončení rekonstrukce potřeba,“ uvedl Matuška.

Práce na jednotlivých sídlištích ve městě probíhají průběžně a nyní byla vyhlášena soutěž na dodavatele projektové dokumentace pro sloučené územní řízení a stavební povolení Budovatelská, kterou schválilo zastupitelstvo města.

Zdroj: břeclav.eu