18.1.2021, Znojmo – Starostové a nezávislí dnes vstoupili do vládní koalice ve Znojmě. Místostarostou byl zvolen Lukáš David (STAN), radním Jakub Krainer (STAN). Nově složená Rada zamířila hned po skončení zastupitelstva na své první jednání.

Novým znojemským starostou byl zvolen Jakub Malačka (ČSSD), místostarosty mu budou dělat Lukáš David (STAN), Karel Podzimek ml. (ODS), Jan Grois (ČSSD) a Pavel Jajtner (KDU-ČSL).

„Do vyjednávání o nové koalici jsme šli se starostenským desaterem pro Znojmo a většinu požadovaných změn se nám podařilo zapracovat do koaliční smlouvy. Nově budeme mít kontrolu nad prodejem a pronájmem městského majetku, otevřeme komise opozici a prosadili jsme také otevírání obálek účastníkům řízení,“ vyjmenovává místostarosta Lukáš David.

Do jeho kompetence nově spadá odpovědnost za oblast cestovního ruchu a implementaci „Marketingové strategie cestovního ruchu města Znojma do roku 2030“, meziregionální spolupráce, odbor výstavby, odbor finanční a zastupování města Znojma v destinační společnosti ZnojmoRegion.

Lukáš David

Místostarosta Znojma

737449099

Autor: Jakub Krainer