1.3.2021, Brno – Krajský sněm Starostů a nezávislých zažil kvůli pandemické situaci online premiéru. Osmdesátka účastníků zvolila nové krajské vedení i kandidáty do letošních sněmovních voleb. Kandidátku STAN povede poslankyně Jana Krutáková, záda jí bude krýt starosta Radějova Martin Hájek.

Post předsedy obhájil starosta Železného Radomír Pavlíček. Místopředsedy budou dělat starosta MČ Brno-Medlánky Michal Marek, starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček a břeclavský radní Ondřej Ďuriš. V krajském výboru s nimi zasednou Radomír Vondra a Ota Jelínek z Brna, starosta Kuřimské Nové Vsi David Lacina, starosta Svitávky Jaroslav Zoubek, místostarosta Vyškova Josef Kachlík, starosta Babic nad Svitavou Eduard Levý, starosta Nové Lhoty Antonín Okénka, starosta Moravského Žižkova Josef Osička a znojemský radní Jakub Krainer.

„Jsme rádi, že jsme zvolili především kandidátku do sněmovny. Dáváme si jednoznačný cíl uspět v letošních volbách co nejlépe. Našim kandidátům dáme jako starostové maximálně podporu,“ slíbil staronový předseda Radomír Pavlíček.

„Děkuji kolegům za důvěru. Věřím, že s Piráty utvoříme kvalitní tým a na jižní Moravě se nám podaří udělat výsledek, který pomůže změnit celkovou atmosféru v zemi k lepšímu,“ věří lídryně STAN Jana Krutáková.

Na sněmu vystoupil také předseda hnutí Vít Rakušan, který ocenil dvouciferný výsledek v krajských volbách a práci Jihomoravské organizace. Od delegátů poté dostal nominaci na celostátního volebního lídra STAN a předsedu hnutí na další dva roky. Dvouleté je rovněž funkční období krajského výboru.

„Věříme, že současná neradostná situace se brzy zlepší, že budeme moci brzy vyrazit mezi lidi a náš další sněm už bude moci proběhnout osobně. V dalších dvou letech nás čeká hodně práce a já věřím, že STAN uspěje ve volbách sněmovních i v příštím roce ve volbách komunálních. To je náš cíl a za ním půjdeme,“ vytyčil cestu znovuzvolený předseda Pavlíček.

Autor: Jakub Krainer