Předseda STAN Radomír Pavlíček poslal TOP 09 minulý týden nabídku k jednání o společném postupu v krajských a senátních volbách. Dnes se schází vedení jihomoravské TOP 09, aby probralo naši nabídku na společný postup a vzájemnou podporu kandidátů do senátu na Znojemsku a na Vyškovsku.

Jako na celostátní úrovni, tak i my, jihomoravský STAN, podporujeme spolupráci pravicových stran a vyjednáváme o možnostech vzájemné spolupráce nejen s TOP 09, ale i dalšími regionálními hnutími. Spolupráci jsme otevření, vše je o vzájemném dialogu i respektování současného rozložení sil.

Minulý týden jsme proto zaslali oficiální dopis vedení jihomoravské TOP 09, ve kterém je informujeme, že jsme společně se SOM (Starostové a osobnosti pro Moravu) otevření ke spolupráci a zveme je k dalšímu jednání o společném postupu do letošních krajských a senátních voleb. Jihomoravské TOP 09 jsme nabídli možnost zapsání jejich kandidátů na naši kandidátní listinu do letošních krajských voleb a vzájemnou podporu v senátních obvodech Znojemsko a Vyškovsko. V tuto chvíli čekáme na jejich vyjádření.

Autor: Jakub Krainer