„A zeptejte se zástupců vašich měst a obcí, jestli jim byl na konci měsíce prosince 2019 zaslán na účty jejich podíl na daních. Nedošel.“

Dnešní novinové titulky říkají, že státní rozpočet skončil se schodkem 28,5 miliardy, a že jde o nejhorší výsledek za čtyři roky. Skutečnost je ovšem podstatně strašidelnější.

Současná vláda rabuje všechny možné fondy a rezervy, které tento stát ještě má, např. v roce 2019 převedla vláda 18 miliard korun z privatizačního účtu. Neustále zvyšuje daňové zatížení obyvatelstva (aktuálně kuřáky a ty, co si občas rádi dají nějaký ten alkohol), za vklad do katastru nemovitostí, který by už mohl být digitalizován si teď od vás vybere dvojnásobek, tedy 2.000 Kč.

A zeptejte se zástupců vašich měst a obcí, jestli jim byl na konci měsíce prosince 2019 zaslán na účty jejich podíl na daních. Nedošel, protože tak velice snadno a rychle upravíte, rozuměj vylepšíte, schodek státního rozpočtu, nemáte totiž další výdaj! Peníze stát pošle tradičně na začátku roku, kdy už schodek nikdo neřeší. A obce, ty počkají, stejně mají peněz více, než by bylo potřeba a ideálně by je měly státu odevzdat na nový národní investiční plán.

A PROČ to všechno? Protože náš stát prostě a jednoduše neumí hospodařit, neboť mu vládne populismus! Neustále zvyšuje svoji výdajovou stránku bez ohledu na to, že nikdo neví, z čeho se to vše zaplatí přijde-li ekonomická krize a příjmy dramaticky klesnou. A krize přijde, nejde neustále růst.

A pak? Pak schodek nebude 30,40,50, ale 100 miliard, ne-li více. No a pak se řekne, že je potřeba zvýšit daně a kruh se uzavře. A vše zaplatíme my, občané. Vše má totiž svoji cenu, kterou musíme zaplatit.

Autor: Martin Habáň

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..