Členem klubu se může stát kdokoli v důchodovém věku z Kyjova či ze spádových obcí. Účastníci na setkáních nic neplatí – projekt financuje město Kyjov a Jihomoravský kraj.

První setkání se uskutečnilo dnes a hlavní náplní byla výroba ozdobných mýdel. Do práce se zapojilo 12 seniorek, pánové tentokrát chyběli. „Témata setkání budou různá. Připravujeme besedy a workshopy různého zaměření, kurz trénování paměti. Plánujeme taky nakoupit deskové hry vhodné nejen pro seniory, ale třeba i jejich vnoučata, abychom do aktivit zapojili celé rodiny,“ vypočítává zamýšlenou náplň ředitelka Centra sociálních služeb Kyjov Jana Trnečková.

Právě v jídelně organizace sídlící na třídě Palackého se klub seniorů bude každé druhé pondělí v měsíci scházet.

„Klub seniorů je určen pro všechny, kteří se na jednu stranu cítí být osamělí, současně ale žijí aktivním životem a chtějí se potkávat se svými vrstevníky, s nimiž mohou sdílet společné záliby,“ vysvětluje starosta František Lukl.

Nejedná se o založení zbrusu nového společenství. Archiv a pátrání v minulosti prozradily, že v Kyjově dříve fungoval klub důchodců, nicméně zhruba před dvaceti lety svou činnost ukončil.