Ve zdravotním středisku začne od 1. 9. znovu pracovat zubní ordinace firmy Dentalis. V provozu tak ve středisku budou celkem tři zubní ordinace. Dvě budou fungovat pod firmou Dentalis, třetí bude nově otevřená ordinace MDDr. Jany Gottwaldové.

Ve Šlapanicích se již delší dobu potýkáme s důsledky změn v zubařských praxích. Na otevření nové ordinace MDDr. Jany Gottwaldové nedočkavě čekalo mnoho pacientů, především seniorů. Paní doktorka nabírá do své praxe již pouze rodiny s dětmi. I tento typ péče ve městě chybí, ale problém našich seniorů se bohužel dál prohlubuje. Hledání a navštěvování zubařské ordinace s dojížděním mimo Šlapanice je pro ně pochopitelně obtížnější než pro rodiny s dětmi.

Ordinace firmy Dentalis mají kapacitu po zhruba dvou tisících pacientech, kapacita MDDr. Jany Gottwaldové by měla být minimálně 1 500 pacientů. Oproti původním čtyřem ordinacím s tehdy obvyklou kapacitou kolem 2 500 pacientů v kartotéce tak Šlapanicím minimálně jedna zubní ordinace chybí.

Nedostatek zubních lékařů (a také praktických lékařů) se řeší celorepublikově.

Ministerstvo zdravotnictví proto začalo například ve svém dotačním programu na rozběh nových ordinací podporovat jak praktické, tak i zubní lékaře. Budeme usilovat o získání další zubní ordinace do města, čeká nás komunikace se zdravotními pojišťovnami a především pak hledání lékařů samotných. O výsledcích budeme průběžně informovat.