Východní a západní část rozlehlého, památkově chráněného sídliště v Brně na Lesné, spojí lávka pro pěší. Dělníci již položili přes Čertovu rokli hlavní konstrukci, hotovo má být na přelomu listopadu a prosince.
„Lávka pro pěší a cyklisty začíná u Střediska volného času Milénova a ústí pod základní školou Blažkova,“ řekl starosta radnice Brno-sever Martin Maleček.

Náklady na lávku, která značně urychlí pěším pohyb po sídlišti, jsou kolem 10 milionů korun.
Po skončení zemních prací slíbila radnice, že uvede oblíbené výletiště do původníhi stavu. „V Čertově rokli obnovíme zeleň a zavedeme i opatření na zadržení vody v krajině,“ slíbil starosta Maleček.
Čertova rokle je dlouhá sedm stovek metrů a má asi 12 hektarů. Žijí v ní ježci, lasice, králíci a spousta druhů ptáků.
Lesopark vznikl během 60. let minulého století při výstavbě sídliště. Podle původních plánů měla být rokle zasypaná. Nakonec si ale lidé z Lesné prosadili do strže několik cest, dětských i sportovních hřišť a dokonce i amfiteátr.

„Včera ráno jsem byl zkontrolovat návoz konstrukce lávky, pak proběhlo ustavující zastupitelstvo Jihomoravského kraje a na radnici mě nakonec čekal sváteční frgál jako Brno-sever. Tímto za něj velmi děkuji, stejně jako všem gratulantům, kterým jsem ve shonu nestačil odpovídat. Také bych chtěl k 11.11. poděkovat všem válečným a vojenským veteránům za jejich službu ve zbrani a zároveň vzpomenout všechny, kteří ve válkách padli. Ve světle těchto událostí se, i když neprožíváme nejlepší období, máme pořád ještě dobře.“ uzavírá starosta Martin Maleček