Naše kandidátka je složena z pracovitých a cílevědomých Jihomoravanů, kteří jsou připraveni obětovat svému kraji čas a energii, protože k němu mají silný a vřelý vztah. Dennodenně to dokazují svými aktivitami, jenž vykonávají s láskou k regionu a kterými výrazně přispívají k rozvoji místních obcí, měst a městských částí, kde působí. Příkladem celé kandidátce jdou samozřejmě i její první tři reprezentanti – František Lukl, Martin Maleček a Radomír Pavlíček.

Jednička kandidátky František Lukl je znám svou oddaností městu Kyjov, ve kterém posledních 15 let působí jako starosta (možná i proto se toto město může chlubit nulovým zadlužením), a svou angažovaností ve Svazu měst a obcí ČR, kde pátým rokem zastává funkci jeho předsedy. V letošních krajských volbách kandiduje jako nestraník za STAN na hejtmana Jihomoravského kraje a jeho hlavními prioritami po volbách bude narovnání nespravedlivého financování kraje, zkvalitnění zdejší dopravní infrastruktury a dostupnost bydlení a pracovních příležitostí pro všechny občany.

Jen třešinkou na dortu je, že František Lukl jako správný Jihomoravák miluje víno, a stal se tak držitelem expertních degustátorských zkoušek Národního vinařského centra.

Dvojkou na kandidátce je Martin Maleček, taktéž poctivě plnící hned několik pro kraj nesmírně záslužných rolí – vykonává totiž funkci náměstka hejtmana pro územní plánování a zároveň je zkušeným starostou městské části Brno-sever, tedy druhé nejlidnatější části města. Právě kvalitní infrastruktura je podle něj základ pro rozvoj regionu, proto je připraven nadále lobovat za opravy místních silnic a mostů v dezolátním stavu a za nutné rozšíření sítě cyklostezek v kraji.

Třetím kandidátem Starostů pro jižní Moravu je Radomír Pavlíček, starosta Železného a předseda Výboru pro regionální rozvoj Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Ten za 22 let svého starostování zcela změnil tvář své obce, ve které se zdvojnásobil počet obyvatel a kde zvládl zkoordinovat velké projekty jako vytvoření multifunkčního centra nebo vybudování víceúčelového hřiště, zasadil se o opravu místní komunikace či vybudování dešťové a splaškové kanalizace. To vše doprovázelo a stále doprovází jeho přesvědčení, že i venkov je dobrým místem pro život a nesmí se na něj zapomínat. Jeho dalším cílem je ještě víc se zasadit o život ve zdravějším prostředí a o rozvoj drobného podnikání v kraji.

A to byla jen tři první jména z naší kandidátky!