31. zastupitelstvo Jihomoravského kraje dnes rozhodovalo o dotacích pro letošní rok. Starostové pro jižní Moravu se rozhodli žadatele podpořit.

„Žádosti podpoříme, byť ve snížené míře, protože koronavirus a následné finanční důsledky zasáhnou i Jihomoravský kraj. Jedná se o dotace v sociální oblasti, kultuře, památková péči či do sportu. A jsme rádi, že tyhle věcí poběží dál, i s podporou kraje,“ řekl předseda STAN JMK Radomír Pavlíček.

Ožehavým bodem zastupitelstva bylo schvalování podpory pro letošní Velkou cenu. „I kdybychom Velkou cenu letos neuspořádali, museli bychom zaplatit vyšší částku, než když se pojede. Rozhodnutí tedy bylo jasné. Letos nám promotér zalistovací poplatek snížil. Navíc máme rok odklad, kdy můžeme vyjednávat o další smlouvě,“ vysvětlil Pavlíček.

Podpoříme rozvolnění cestovního ruchu po jižní Moravě.

Posledním bodem, který stojí za zmínku, je souhlas zastupitelů s realizací a financováním Marketingové podpory cestovního ruchu na území Brna a regionu jižní Moravy. Jedná se o rozšíření turistických cílů na území celého Jihomoravského kraje, aby jako doposud nedocházelo ke kumulaci v několika málo notoricky známých místech: „Jsme přesvědčeni, že zvláště v dnešní době můžeme touto cestou a tímto rozšířením pomoci podnikatelům, jižní Moravě a v důsledku všem občanům kraje. Pokud se sem podaří přilákat více turistů, kraj z toho bude profitovat,“ dodal Radomír Pavlíček.

Autor: Jakub Krainer