Brno, 9.3.2021 – Jihomoravský kraj zprovoznil cloudovou službu, která pomůže občanům i obcím v průběhu složitého stavebního řízení a významně usnadní agendu spojenou s podáním žádosti o vyjádření k existenci sítí.

S nápadem přišel v loňském roce předseda Výboru pro regionální rozvoj JMK Radomír Pavlíček: „Zjednodušeně lze projekt popsat tak, že si v katastrální mapě rozkliknete pozemek, kde chcete stavět a záměr se automaticky rozešle všem dotčeným orgánům – plynařům, vodařům a dalším síťařům. Kdo je online, od toho můžete rovnou očekávat odpověď, pro ty ostatní vám systém vygeneruje PDF tiskopis,“ vysvětluje iniciátor Radomír Pavlíček (STAN).

Fakticky tak odpadne povinnost docházet na stavební úřad a zjišťovat co vše staviteli ještě chybí. Systém UtilityReport to sám ohlídá. „Nabízíme systém zdarma všem občanům a obcím Jihomoravského kraje,“ dodává Pavlíček.

Služba je dostupná na webových stránkách Jihomoravského kraje: https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=423351&TypeID=2

Spuštění systému UtilityReport přivítal i předseda komise RJMK pro IT a E-gov Miroslav Boháček: „UtilityReport slouží jako elektronická hromadná podatelna, ve které vyplníte jednoduchý formulář ve čtyřech krocích, který je potřebný pro vytvoření žádosti o vyjádření k existenci sítí. Hromadná žádost je vygenerovaná pro všechny relevantní správce inženýrských sítí. Tento krok jednoznačně vítám jako přímou pomoc občanům kraje a odstranění byrokracie,“ říká Miroslav Boháček (STAN).

Pro správce, kteří prozatím neumožňují příjem žádostí elektronickou formou, jsou vygenerovány soubory PDF pro možnost vytištění a odeslání poštou. K podání žádosti postačí připojení k internetu a běžný webový prohlížeč. Díky této jedinečné službě je možné si ulehčit mnohdy zdlouhavé, těžkopádné a administrativně náročné úkony a vyřešit tak celou agendu spojenou s podáním žádosti o vyjádření pomocí jednoho webového formuláře z pohodlí domova či kanceláře. Video návod je možné si prohlédnout zde: //www.youtube.com/playlist?list=PL4ww4-IehBN18uNkiodPqb2SnbgeNQRVQ