V pátek, 19.6. se uskutečnilo v prostorách Zastupitelského sálu JMK předávání cen soutěže Zlatý erb. Hlavním cílem této soutěže je podpořit další rozvoj a zlepšení komunikace obcí a měst s občany prostřednictvím kvalitních webových stránek a moderních elektronických služeb.

Jihomoravský kraj v pátek 19. června 2020 vyhlásil výsledky krajského kola soutěže o nejlepší weby měst a obcí Zlatý erb 2020. Soutěž se konala už podvaadvacáté. Odborná porota posoudila všechny letošní účastníky a vybrala vítěze jednotlivých kategorií. Nejvíce bodů získaly město Hodonín a obec Pustiměř. V kategorii elektronických služeb zvítězily Šlapanice. Diplomy a ceny předal soutěžícím při slavnostním ceremoniálu Radomír Pavlíček, předseda Výboru pro regionální rozvoj Jihomoravského kraje.

Podle očekávání se do soutěže zapojilo velké množství soutěžících, celkově to bylo 31 obcí a měst. Soutěžilo se ve třech kategoriích, v kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City zvítězilo město Šlapanice, Nejlepší webové stránky obce jsou v obci Pustiměř a Nejlepší webové stránky města má město Hodonín.

V Jihomoravském kraji soutěžilo 31 projektů, nejvíce jich bylo přihlášeno v kategorii města. „Ceny udělujeme ve třech kategoriích. Porotě se nejvíce líbil web Hodonína a Pustiměře. Nejlepší elektronickou službu mají Šlapanice. Tato soutěž má již dlouholetou tradici a úroveň webů měst a obcí díky ní stále roste, dokonce i malé obce jsou schopny udělat krásné a nápadité aplikace. Autoři internetových prezentací navíc získají zpětnou vazbu, díky níž se mohou dál zlepšovat a nabízet občanům ještě kvalitnější služby,“ sdělil Radomír Pavlíček,

Soutěže se letos opět účastní všech 14 krajů České republiky, vítězové celostátního kola budou vyhlášeni na konferenci ISSS, která se bude konat v náhradním termínu ve dnech 18. – 19. 10. 2020 v Hradci Králové. Do celostátního kola postupují vítězové jednotlivých kategorií.

Autor: Jakub Krainer