Volby představitelů oblastního sdružení a diskuse nad nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny. Nejen toto bylo předmětem setkání oblastního sdružení STAN Brno-venkov východ.

V úterý 12.1. se uskutečnilo setkání oblastního sněmu STAN Brno-venkov východ. Na programu bylo k řešení mnoho věcí. Volilo se nové vedení stávajícího oblastního sdružení, diskutovalo se o spojení Starostů s Piráty před parlamentními volbami, přišla řeč na nominace kandidátů do Poslanecké sněmovny a byli přijati noví členové.

Volba předsedy a místopředsedů, představení nových členů

Dosavadní předseda buňky, starosta Bílovic nad Svitavou a nově krajský zastupitel Miroslav Boháček navrhl na předsedu starostu sousedních Babic nad Svitavou Eduarda Levého. Ten byl zvolen jednomyslně. „Děkuji za vyjádřenou důvěru od oblastního sdružení STAN Brno-venkov východ.“ Místopředsedou byl zvolen dosavadní předseda Miroslav Boháček. Druhým zvoleným místopředsedou se stal Michael Ulbrich.

Řady oblastní buňky STAN Brno-venkov východ nově rozšířili paní Kloudová a pánové Kříž, Kraut a Hermann.

Spojení s Piráty a nominace lídrů do Poslanecké sněmovny

Na setkání vystoupil i předseda STAN JMK Radomír Pavlíček. Ten přednesl členům STAN Brno-venkov východ novinky z krajského výboru a z chystané předvolební koalice s Piráty. Volby do Poslanecké sněmovny, které se budou konat na podzim tohoto roku, jsou již v současné době diskutovaným tématem. Přišlo i na nominaci hlavních tváří, které povedou kandidátní listinu v Jihomoravském kraji. Nominaci získala současná poslankyně Parlamentu ČR Jana Krutáková. Dalšími nominovanými jsou pánové Kunát, Staněk, Ulbrich, Flek a paní Quittová.

Nominace do předsednictva STAN JMK

Nominaci na předsedu krajského sdružení získal dosavadní předseda, starosta obce Železné a krajský zastupitel, Radomír Pavlíček. První místopředsednickou nominaci získal starosta Medlánek Michal Marek. Nominaci na post místopředsedy získal dříve zmiňovaný Miroslav Boháček. Poslední nominaci získal krajský zastupitel Drago Sukalovský, starosta Kuřimi. Jako stálý host byl nominován Ondřej Ďuriš, radní Břeclavi.