18.1.2021, Železné – V Železném se rozhodli, že umožní  dobrovolné antigenní testování na Covid-19 svým občanům přímo v obci. Po dohodě s ředitelem tišnovské nemocnice MUDr. Bořkem Semrádem dorazí testovací tým ve středu 20. 1. 2021 do obce Železné.

„Chtěli jsme udělat krok navíc pro naše občany. Považujeme za značné usnadnění, že se mohou zájemci přijít otestovat přímo u nás v jeden den a nemusí se nikam objednávat ani nikam jezdit,“ říká starosta Železného Radomír Pavlíček (STAN).

Obec poskytne odpovídající prostory pro provedení testů. Občané nemusí za účelem testování odjíždět do vzdálených testovacích center a vystavovat se tak dalšímu možnému riziku nákazy.

V Železném již vědí o prvních občanech, kteří přijdou. Možnost testu téměř doma si pochvalují: „Považuji to za výrazné ulehčení a s dcerou určitě přijdeme,“ říká dvaaosmdesátiletá paní Emilie.

Cílem dobrovolného preventivního testování veřejnosti s využitím antigenních testů je včasné odhalení infekčních osob a tím omezení dalšího šíření onemocnění COVID-19.

Autor: Jakub Krainer